Batoh alebo aktovka? Čo je vhodnejšie pre školáka?

S blížiacim sa novým školským rokom sa množstvo rodičov rozhoduje, či svojim ratolestiam zaobstarajú batoh alebo aktovku. Tieto dva produkty sa od seba značne odlišujú a preto je pri ich výbere potrebné hľadieť aj na jednotlivé dôležité faktory.

Vybrať ten správny batoh alebo aktovku je v dnešnej dobe pomerne náročné. Najmä z toho dôvodu, že na trhu existuje skutočne spektrum produktov tohto typu. Výborným riešením sú školské tašky od spoločnosti STIL, ktoré sú mimoriadne kvalitné a vynikajú aj vysokou odolnosťou.

Nezabúdajte však na to, že školská taška pre prváka by sa mala páčiť najmä samotnému školákovi. Stránku dizajnu by ste tak mali nechať práve naňho. Vaše dieťa bude to, ktoré bude nosiť batoh každý pracovný deň počas školského roka.

Školský batoh a jeho výhody

Vo všeobecnosti platí, že batohy do školy sú mimoriadne praktické a hlavné moderné. Deti v dnešnej dobe preto preferujú takýto druh školskej tašky, pretože sa tak cítia pri nosení batohu výrazne lepšie.

Otázkou však je, prečo práve školské batohy? Vynikajú svojou praktickou stránkou, čo znamená, že majú viacero vreciek. To značí o vyššej organizovanosti a poriadku v batohu. Školák tak bude mať vo všetkom organizovaný poriadok a bude sa mu s batohom narábať jednoduchšie. Okrem iného, spoločnosť STIL vyrába školské batohy s veľmi nízkou hmotnosťou. To znamená, že deťom nezaťažuje ich chrbát.

Aktovka ako klasika

Školské aktovky boli in pred dávnymi rokmi a v súčasnej dobe až tak nevynikajú. Napriek tomu sa však neustále vyrábajú vo vysokej kvalite. Ich výhodou je určite vysoká odolnosť voči nepriaznivým podmienkam. Takéto tašky do školy sú aj veľmi trvácne, čo znamená, že vynikajú dlhou životnosťou. Majú jedno vrecko, do ktorého si môže dať školák všetko a mať tak všetky dôležité potreby pokope.