Leto sa už pomaličky, ale isto blíži ku koncu a vy ešte chcete zažiť letnú dovolenku? Môžete. Aj keď cestovné kancelárie ponúkajú lukratívne last minute dovolenky, predsa len mnoho Slovákov ostáva vo svojej domovine a chystá sa na dovolenku na Slovensku. Ak neviete, kam všade by ste mohli ísť so svojou rodinou, skúste tieto miesta. Možno vás zaujmú a vy v nich strávite naozaj krásne dovolenkové chvíle.

Hory

Niektorí neobľubujú dovolenku pri mori a radšej sa vyberú do slovenských hôr. Samozrejme, aj tam môžete nájsť vytúžený oddych, ale musíte mať lepšiu fyzickú kondíciu, aby ste prechádzku / turistiku zvládli. Od tých, ktorí väčšinu dňa preležia pri televízore, nemôžeme očakávať ktovieaký výkon. Pre „lenivcov“ sú najideálnejšie horské wellness hotely ako napríklad Salamandra, Čertov alebo známy Sliezsky dom.

Slovensko má naozaj krásne hory a ak máte k nimi vzťah, dovolenka v nich je pre vás to pravé orechové. Okrem vyhľadávaných Vysokých Tatier si môžete užiť prekrásnu dovolenku aj v iných pohoriach. Skúste napríklad Nízke Tatry, Javorníky, Slovenský raj, Štiavnické vrchy alebo prekrásne Poloniny.

Prírodné jazerá a aquaparky

Slovensko je bohaté nielen na kúpele, ale aj na prírodné jazerá a aquaparky. Aquaparky mnohokrát vynahradia absenciu mora a prinesú lepšie zážitky. Veď napríklad známe aquaparky Tatralandia, Bešeňová, Oravice alebo aj Veľký Meder prinášajú zážitky tisíckrát lepšie ako more v dovolenkovom stredisku. A ešte prírodné jazerá. Tých máme na Slovensku bohato (Senecké jazerá, Sĺňava, Zemplínska šírava, Duchonka, Nitrianske Rudno a mnohé iné). Pri týchto prírodných jazerách a aquaparkoch môžete nájsť lacné rodinné hotely s príjemnými službami.

Využite posledné dni tohto leta a navštívte buď slovenské hory, alebo prírodné jazerá a aquaparky. Dovolenka na Slovensku sa vám určite oplatí. A nielen kvôli politickej situácii vo svete. Vezmite si batožinu spolu s letnými topánkami Ipanema a vychutnajte si svoju dovolenku.