Ako si užiť obdobie medzi sviatkami na Slovensku?
Ako si užiť obdobie medzi sviatkami na Slovensku?

Plánujete stráviť vianočnú pohodu doma v kruhu blízkych? Vychutnajte si čaro zimného obdobia a vyberte sa preskúmať krásy Slovenska. Vianočné sviatky a s nimi spojené pracovne voľné dni sú ideálnym časom na načerpanie sily do nového roka aj formou pobytu v prírode.

Ak hľadáte kam na výlet do prírody, objavte krásy Západného Slovenska, kde nájdete množstvo nenáročných trás, no za to nádherné výhľady na široké okolie. Malé Karpaty skrývajú nejeden unikátny vrch, kde môžete absolvovať zimnú prechádzku. Najvyšším vrchom sú Záruby, ku ktorým vedie trasa okolo rozprávkového Smolenického zámku. Od neho taktiež vedú rôzne turistické trasy, okrem iného aj na Havraniu skalu, či k Jaskyni Driny. Pokiaľ vyhľadávate skôr nenáročné prechádzky na výlety s deťmi, vhodnou alternatívou sú trasy vedúce k zrúcaninám Korlátko, Dobrá Voda, či Ostrý Kameň.

Ak si kladiete otázku kam na výlet stredné Slovensko, tak skvelou voľbou môže byť návšteva malebného regiónu Orava. Tá je známa chladným počasím, no počas zimného obdobia sa tam budete cítiť ako v rozprávke. Svoj výlet môžete za priaznivých snehových podmienok spojiť aj s návštevou lyžiarskych stredísk, ktorými je tento región doslova posiaty. Obľúbeným strediskom je Kubínska Hoľa, známa najchladnejšia oravská obec Oravská Lesná ponúka stredisko Orava Snow, no vyhľadávané sú najmä Roháče a v rámci nich stredisko Janovky a Spálená. Po dobrej lyžovačke môže padnúť vhod dokonalý oddych v podobe wellness pobytu. Navštívte napríklad Zbojnícku Kolibu v Oravskej Jasenici či Oravský háj v Brezovici, kde môžete načerpať sily a prečistiť svoju myseľ.

Ak si chcete dokonale užiť čaro Vianoc a niesť sa ich rozprávkovým duchom počas celého obdobia, nenechajte si ujsť návštevu jedného z najkrajších zámkov na Slovensku, ktorým je Bojnický zámok. Jeho prehliadka vo vianočnom šate trvá od 7.12.2021 do 6.1.2022. Počas návštevy sa môžete tešiť na bohatú vianočnú výzdobu zámku, zaujímavé spracovanie príbehov, ktoré sa vám doslova dostanú pod kožu. Vianočné prehliadky sú vedené Zámockým okruhom, ktorý je doplnený aj o návštevu Huňadyho sály, a to v čase od 10.00 do 15.00.