Pohovor je mimoriadne dôležitou etapou pri uchádzaní sa o zamestnanie. Ako každý z nás určite vie, prvý dojem má v tomto procese veľký význam a nejde iba o naše vedomosti a schopnosti, ale aj o náš vzhľad. Preto dnes radíme, ako sa obliecť na zimný pracovný pohovor.

Štylizácia pre dámu

Žena pripravujúca štylizáciu vhodnú na pohovor má dosť veľa možností, ako zladiť jednotlivé kúsky oblečenia. V ďalšej časti uvádzame niekoľko návrhov na štylizáciu, ktoré určite stoja za zváženie.

Štylizácia č. 1

V prvom variante, ktorý navrhujeme, používame klasické šaty siahajúce do polovice stehien s mierne rozšírenou sukňou. Horná časť šiat je zúžená, má lodičkový výstrih alebo výstrih do V a rukávy siahajú po zápästia alebo do ¾ ruky. Na vrch si môžeme obliecť krátke sako mierne kontrastnej farby, zapínané na jeden gombík. K šatám si obliekame nepriehľadné pančucháče a elegantné vysoké podpätky alebo kožené čižmy. Dámy, ktoré sa necítia pohodlne na obuvi s podpätkom si môžu k tejto štylizácii zobrať dámske poltopánky.

Štylizácia č. 2

Ďalším navrhovaným outfitom na pracovný pohovor je duo pozostávajúce z elegantnej košele a ceruzkovej sukne. Takáto kombinácia vyzerá veľmi šik a vďaka nej pôsobíme profesionálne a elegantne. Pokiaľ ide o košeľu, môžeme zvoliť model s decentnými, jednotnými farbami, napríklad bielou, modrou alebo púdrový rúž, ale môžeme úspešne nosiť aj vzorovanú verziu, ale stále si zachovávajúc jemný tón. Ceruzková sukňa sa bude perfektne hodiť k čižmám aj k členkovým čižmám na vysokom podpätku. Topánky na plochej podrážke nebudú v tomto zostavení vyzerať veľmi dobre. Aj malý podpätok spôsobí, že bude všetko vyzerať elegantne.

Štylizácia č. 3

V ďalšej štylizácii použijeme košeľu, na ktorú si môžeme obliecť zladený sveter zapínaný na gombíky a cigarové nohavice. Podľa dôležitosti stretnutia môžeme túto štylizáciu postaviť na základe decentných farieb alebo vyskúšať výraznejšie akcenty, najmä ak sa uchádzame o miesto v kreatívnej agentúre. Takúto súpravu je možné doplniť čižmami na vysokom podpätku alebo koženými poltopánkami.

Štylizácia pre Pánov

Páni majú oveľa menšiu slobodu, pokiaľ ide o výber správnej štylizácie pre pracovný pohovor. Bez ohľadu na to, o aké stanovisko sa uchádzajú, mali by mať vždy oblečenú košeľu a elegantné nohavice, napríklad látkové chinos. Na košeľu si obliekame sako alebo dokonca oblek, ak sa uchádzame o vysoké miesto alebo špecifickosť danej spoločnosti si vyžaduje oficiálnejší vzhľad. Obuv v takom štýle musí byť rovnako elegantná ako zvyšok odevu, takže najlepšou voľbou budú kožené poltopánky. Ak si naopak môžeme dovoliť viac slobody, môžeme si obliecť košeľu a sveter, ako aj rifle klasického strihu. V takom prípade je možné takýto outfit doplniť klasickými teniskami s decentnými farbami.