Netradičný spôsob kardio tréningu

Keď vás už nebaví behanie, neznášate cyklistiku a máte strach z korčuľovania, nastal čas, aby ste vyskúšali nový druh kardio tréningu. Netradičným spôsobom, ako zo seba vybiť negatívne emócie a poriadne sa zapotiť, je boxovanie. Nemyslíme tým tradičné boxovanie v ringu, ale kondičné boxovanie, ktoré je viac efektívne ako spomínaný beh alebo korčuľovanie.

Prečo začať s kondičným boxovaním

Kondičné boxovanie si nemýľte s tvrdým športom v ringu. Pri kondičnom boxovaní sa nezraníte, nepotečie krv a nebudú padať zuby. Kondičné boxovanie je možné vyskúšať v športových centrách a dokonca doma. Ku kondičnému boxovaniu nepotrebujete ani partnera, proti vám bude stať boxovacie vrece alebo kužeľ.

Ak si kladiete otázku, prečo vyskúšať práve boxovanie, odpoveď je jasná – kondičné boxovanie je spojením kardio cvičenia a silového tréningu. Znamená to, že vďaka tomuto netradičnému športu schudnete a vyformujete svaly. Samozrejme, že boxovaním nevybudujete svaly ako hora, ale dosiahnete pekné, súmerné vyrysovanie svalstva.

Spaľovanie alebo formovanie závisí od toho, koľko sily dáte do úderov a kopov resp. ako rýchlo ich zrealizujete. Je len na vás, či dáte prednosť rýchlym pohybom, alebo tvrdým úderom.

Aké výhody prináša kondičné boxovanie

Kondičné boxovanie nie je o spaľovaní. Toto veľmi efektívne cvičenie vám do života prinesie veľa benefitov:

  • Neexistuje šport, pri ktorom dokážete vybiť zlú energiu tak rýchlo ako pri boxovaní
  • Kondičné boxovanie je pomocníkom v boji proti stresu a nervozite
  • Pri boxovaní zvyšujete kondíciu, zlepšujete koordináciu a budujete svaly
  • Podobne ako bicykel a jazda na ňom, boxovanie priaznivo vplýva na kardiovaskulárny systém
  • Vďaka boxovaniu sa zrýchli váš metabolizmus, povzbudí imunita

Kondičné boxovanie a domáci tréning

Na kondičnom boxovaní je perfektné, že ho môžete cvičiť v centre v skupine ľudí, ale tiež doma. Prvé lekcie je vhodné absolvovať pod dohľadom trénera, aby ste sa naučili techniku úderov a kopov. K niektorým typom kondičného boxovania nepotrebujete žiadne pomôcky – ide o Taebo-box. Taebo box je o koordinácii a precvičovaní rôznych zostáv. Fit-box je už o úderoch a kopoch do vreca.

Znamená to, že ak chcete boxovať doma, budete potrebovať boxovacie vrece a rukavice. Boxovacie rukavice sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, aby sadli aj na ruky žien. Veľkosť vyberajte podobne obozretne ako pánsky alebo dámsky bicykel. Rukavice vám musia sedieť, nesmú tlačiť či padať. Vrecia sa vyrábajú v rôznom prevedení. Dajú sa zavesiť na strop, upevniť k stene alebo postaviť na zem. Vďaka tejto variabilite je možné boxovať v menších bytoch. Kompletnú výbavu na boxing kúpite v e-shope inSPORTline.