Zaujíma vás zväčšenie pŕs? Zverte sa do rúk spoľahlivého plastického chirurga.
Zaujíma vás zväčšenie pŕs? Zverte sa do rúk spoľahlivého plastického chirurga.

Pri pohľade na svoje telo máme len málokedy objektívny pohľad. Týka sa to nielen váhy, ale aj estetických úprav, ktorými sa občas snažíme priviesť náš zovňajšok k dokonalosti. Jednou z úprav, ktoré sú pomerne časté, je aj augmentácia prsníkov, ktorá je bežne označovaná ako zväčšenie pŕs. Ak ju plánujete, dobre si premyslite veľkosť, ktorú si zvolíte. Aj pekné, veľké prsia môžu totiž pôsobiť dosť nevkusne.

Plastická chirurgia bola dlho považovaná za tú časť chirurgie, ktorej motiváciou sú len povrchné pohnútky upierajúce pozornosť výhradne na zovňajšok tela pacienta. V poslednom období sme však v práci plastických chirurgov začali hľadať aj hlbší význam. Okrem zovňajška totiž plastický chirurg neraz lieči aj duševný problém pacienta. Nedokonalosti nášho tela nám totiž dokážu zanechať poriadne jazvy na duši, a to najmä vtedy, ak sa kvôli nim máme komplexy. Jedným z týchto pomyselných terčov sa môžu stať aj malé prsia, ktoré si tak ženy nechávajú zväčšiť s cieľom zvýšiť si sebavedomie. Na tomto kroku nie je nič zlé, treba sa však držať rozumnej hranice. Aj zväčšenie pŕs, ak je neprimerané, môže byť nevkusné. Vopred sa preto poraďte s dobrým plastickým chirurgom, ktorý vám pomôže vybrať ich správnu veľkosť a získať tak postavu svojich snov.

Augmentácia prsníkov

Augmentácia prsníkov, resp. zväčšenie pŕs sa dnes považuje za bežný zákrok. Riešením je najmä pre ženy, ktoré túžia po zväčšení pŕs, prípadne po ich vytvarovaní do krajšej podoby. Rozhodnutie podstúpiť tento zákrok má právo urobiť každá jedna žena bez rozdielu, oplatí sa však stanoviť si hranice a veľkosť pŕs zbytočne „neprehrotiť“. Tu je pár krokov, ako na to.

Výber správneho plastického chirurga

Prvým a kľúčovým krokom pri plánovaní augmentácie pŕs je správny výber odborníka. Dobrý plastický chirurg totiž nie je len lekár, ale aj estetik. Je to odborník, ktorý vie pochopiť vaše potreby a dokáže vám na základe nich odporučiť postup, ktorý vám prinesie želaný výsledok. Okrem odborníka sa vám však vyplatí aj kvalitná ambulancia plastickej chirurgie. Poskytne vám komplexnú starostlivosť a okrem dôkladného poradenstva vám väčšinou poskytuje aj sledovanie po operácii.

Proporčnosť a estetika

Jedným z hlavných cieľov plastického chirurga by malo byť zachovanie proporčnosti. Prsia by mali ladiť s celkovým vzhľadom tela pacientky, v rámci ktorého by príliš veľké implantáty mohli vyzerať neprirodzene, nevkusne. Spôsobiť by tiež mohli aj zbytočné bolesti chrbta. Plastický chirurg by preto mal ohľadne výsledku diskutovať s pacientkou o až na základe jej cieľov vybrať vhodnú veľkosť implantátov.

Hybridná augmentácia prsníkov

Okrem silikónových implantátov sa počas augmentácie pŕs využíva aj vlastný tuk. V takomto prípade hovoríme o hybridnej augmentácii prsníkov. Ide o nový prístup k zväčšeniu pŕs, ktorý umožňuje dosiahnuť ich prirodzenejší vzhľad a zároveň zlepšiť ich textúru a tvar. Plastický chirurg odstraňuje tuk z iných častí tela pacientky a potom ho injektuje do okolia implantátov. Tým dosiahne mäkší vzhľad prsníkov a zároveň minimalizuje opotrebenie implantátov. Je možné tiež aplikovať aj menší implantát, ušetriť sval, či zakryť prípadné viditeľné hrany implantátov.

Augmentácia prsníkov môže citeľne pozdvihnúť ženské sebavedomie. Dôležité je však spolupracovať s odborníkom, ktorý vám pomôže dosiahnuť želaný výsledok. Zároveň bude okrem estetiky dbať aj o zachovanie proporcií a funkčnosti zväčšených pŕs. Verte, že nechať si poradiť sa v tomto prípade oplatí. V opačnom prípade si môžete privodiť nemalé a celkom zbytočné zdravotné komplikácie.